Ogłoszenia Parafialne Ogłoszenia Parafialne

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 20.X.2019r.

1.) Tydzień temu celebrowaliśmy jubileusz 30 lecia naszej parafii oraz 15 rocznica poświęcenia naszego kościoła. Jeszcze składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tego parafialnego święta.

2.) Dziś ofiary złożone na tacę przeznaczone są na Misje Święte. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą przeznaczoną na potrzeby budowlano – remontowe naszej parafii. Zebraliśmy 3415 zł natomiast do puszek na Fundację Dzieło Newego Tysiąclecia 269,50 zł.

3.) Zapraszamy na stałe spotkania w naszej parafii. W czwartki po wieczornej Mszy Świętej Spotkania Biblijne, w piątek wspólnota modlitewna Św. Ojca Pio zaprasza do wspólnej modlitwy. W sobotę zapraszamy spotkanie ministrantów o godzinie 10.00

4.) Dziękujemy za sprzątnie naszej świątyni i terenu wokół kościoła, oraz za ułożenie kwiatów. Do pomocy w sprzątaniu zapraszamy zawsze w soboty po porannej Mszy.

5.) W kancelarii można już zgłaszać swoje intencje mszalne na rok 2020, można zgłaszać prośbę o modlitwę za zmarłych w tzw. Wypominkach.

6.) Od 2018 roku przeżywamy w naszej Diecezji IV Synod Diecezjalny. Zadaniem synodu jest dostosowanie do lokalnych warunków przepisów i norm Kościoła powszechnego, oraz odpowiednio pojęte „unowocześnienie”, Synod wskazuje drogę i sposoby pracy apostolskiej w diecezji. Obecnie Synod porusza sprawy dotyczące życia rodzin a w kolejnym roku będzie podejmować kwestie związane z funkcjonowaniem parafii. Chcemy by również głos rodzin z naszej parafii mógł mieć wpływ na kształt naszej diecezji. Będziemy więc tworzyć nasz parafialny Zespół Synodalny, spotkania będą odbywały się raz w miesiącu. Już dziś zapraszamy.

7.) Rodzina i Sakrament małżeństwa przeżywają swój kryzys, chcemy więc otoczyć je modlitwą, ale też chcemy dziękować za kolejne przeżyte lata małżonków. W czasie sumy parafialnej w niedziele o 9.30 będziemy modlić się za małżeństwa przeżywające swoje jubileusze w minionym tygodniu (nie tylko te okrągłe) prosimy więc by taką informację z imionami małżonków i stażem małżeńskim przekazać nam w kancelarii.

8.) Osoby, które kiedyś należały do Rady Parafialnej, oraz ci, którzy chcieliby w niej uczestniczyć proszone są o kontakt w ks. proboszczem.

9.) Nasza parafia otacza drobną opieką dzieci, które w szkole (SP 5) są głodne. Za tydzień możliwość włączenia się w tę pomoc przez ofiarę do puszki.

10.) Odnowiliśmy wizerunkowo naszą stronę parafialną, będziemy też stopniowo uzupełniać różne jej braki. Prosimy również o podpowiedzi dotyczące jej funkcjonowania.

11.) Przypominamy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o spotkaniach: grupa 1 – piątek godzina 17.00, grupa 3 – poniedziałek godzina 17.00, natomiast osoby z grupy 2 (czwartkowej) proszone są o dołączenie do grupy poniedziałkowej lub piątkowej.

12.) Za tydzień po wieczornej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu ze śpiewem uwielbienia młodzieżowego zespołu.

13.) Pamiętajmy w naszej modlitwie o ks. Proboszczu Andrzeju, który w ciężkim stanie przebywa w szpitalu.

14.) W tym tygodniu odeszli do Pana:

† Władysław Łoś l. 64 z ul. Praskiej

† Halina Skrzypek l. 73 z ul. Zarzewskiej

Wieczny odpoczynek…

Wczoraj pobłogosławiliśmy Sakrament Małżeństwa Emilii i Karola – oddajmy ich miłość w ręce Maryi – Pod Twoją obronę…