Ogłoszenia Parafialne

    I NIEDZIELA ADWENTU
    27 XII 2022
     1. Rozpoczynamy dziś Adwent. W dni powszednie zapraszamy na Mszę roratniąo 645. Rozpoczynamy liturgię 15 minut wcześniej, aby dzieci, młodzież i dorośli, którzy często od godziny 800 rozpoczynają swoje obowiązki, mogli uczestniczyć w tym adwentowym przygotowaniu do przyjęcia przychodzącego Zbawiciela. Po Roratach będziemy organizować szybkie mini śniadanie – kakao i bułkę zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy by na Roraty przychodzić z lampionami.
     2. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać przez cztery adwentowe niedziele po Mszach Świętych. Już dziś zostańmy tych kilkanaście minut po Mszy Świętej by wysłuchać katechezy, którą poprowadzi ks. Przemysław Szewczyk.
     3. Dziś spotkanie starszych kandydatów do Bierzmowania za tydzień grupa młodsza.
     4. Przypominamy, że w poniedziałki, wtorki i środy po wieczornej Mszy adoracja w ciszy do 2015. W czasie adwentu będzie w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W czwartek Godzina Święta, w Piątek Nabożeństwo do Serca Jezusa, w sobotę o 1000 spotkanie ministrantów, a po wieczornej Mszy zapraszamy do chóru.
     5. Zapraszamy do wspólnego przeżywania „małej Paschy”. W pierwszy czwartek o godz. 1830 odprawimy Uroczystą Eucharystię o Chrystusie Najwyższym Kapłanie, a później podczas nabożeństwa Godziny Świętej będziemy towarzyszyć Jezusowi w Jego modlitwie w Ogrodzie Oliwnym. W pierwszy piątek o godz. 1830 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i po niej nabożeństwo. W pierwszą sobotę o godz. 700 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi i po niej nabożeństwo do NMP. Wieczorem, na godz. 1930 zapraszamy na wigilię niedzieli, podczas której rozpoczniemy już świętowanie Zmartwychwstania Pana Jezusa.
     6. Od przyszłego tygodnia ministranci będą rozprowadzać ozdoby świąteczne, które zostały przez nich wykonane. Pozyskane przy tej okazji fundusze przeznaczone zostaną na zimowy wyjazd ministrantów.
     7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w parafii ludowy zespół Kałyna z Ukrainy. Działają ostatnio z misją charytatywną, pomagając dzieciom w domach dziecka oraz mamom z dziećmi, które potrzebują takiego wsparcia. Po Mszach będą zbierać artykuły higieny osobistej, jedzenie , ubrania, buty, zabawki, słodycze.
     8. W kiosku prasa religijna, zachęcamy do lektury. Jest nowy nr Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Od przyszłego tygodnia będzie również dostępny kalendarz na przyszły rok, ze zdjęciami z naszej parafii – dochód przeznaczony zostanie na wykończenie kancelarii. Są także dostępne świece Caritas a od przyszłego tygodnia będą także opłatki.
     9. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o porządek w naszej parafii i zapraszamy w sobotę po porannej Mszy, do pomocy.
     10. Pani Teresa zapisuje chętnych na wyjazd na 31 rocznicę powstania Radio Maryja.
     11. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana:

     Ś†P. Tadeusz Gosławski l.67 z ul. Poznańskiej