Ogłoszenia Parafialne

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

26.IX.2021 r.

1. We wtorek 28 IX o g. 1500 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny – Koronka na ulicach miast, jak co roku niech zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Jako parafia spotkajmy się przy skrzyżowaniu Kilińskiego i Przybyszewskiego. Tego dnia Godzina Miłosierdzia i wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kościele rozpocznie się po powrocie do świątyni.

2. We wtorek 28 IX o g. 1200 w Katedrze odprawiona zostanie Msza św. w intencji Metropolity Łódzkiego w 10. Rocznicy święceń biskupich.

3. Duszpasterstwo Rodzin i Spotkania Małżeńskie zapraszają małżeństwa na weekendowe rekolekcje do ośrodka rekolekcyjnego w Porszewicach k/Łodzi w terminie 1-3 X. Adresowane są one zarówno do tych małżeństw, które przeżywają trudności, jak i tych, które chcą odświeżyć swoją relację. Zgłoszenia przyjmujemy przez stronę www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl

4. W Pierwszy Piątek miesiąca będziemy czuwać w konfesjonale od 1630. Zapraszamy wszystkich ale zachęcamy by w szczególny sposób pomóc dzieciom, zwłaszcza tym, które w ostatnich latach przystępowały do I Komunii Świętej, by systematycznie korzystały z daru Sakramentu Pojednania.

5. W ostatnim czasie na terenie naszej parafii powstało kilka nowych bloków. Od października chcemy spotykać się z nowymi mieszkańcami, którzy chcieliby prosić o błogosławieństwo swojego domu i rodziny. Zachęcamy by Ci, którzy już zaczynają się utożsamiać z naszą parafią zostawili nam kontakt do siebie, abyśmy mogli umówić się na takie spotkanie. Taka zachęta by się wzajemnie poznać niech dotyczy również nowych mieszkańców starych bloków i kamienic.

6. W Piątek od rana udamy się do chorych z sakramentalną posługą, o 1730 nabożeństwo Pierwszego Piątku.

7. W sobotę po porannej Mszy zapraszamy do pomocy w sprzątaniu świątyni. Natomiast po Mszy o 1700 Nabożeństwo Pierwszych Sobót.

8. W kiosku prasa religijna, zachęcamy do lektury.

9. Ze wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

ŚP Urszulę Kowalską l. 71 z ul. Zarzewskiej

ŚP Jadwiga Piasecka l. 100 z ul. Przybyszewskiego