Ogłoszenia Parafialne

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

09.V.2021 r.

1. Przypominamy o obowiązujących nas ograniczeniach i udzielonej kolejny raz dyspensie od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej, ale jednocześnie zapraszamy wszystkich na Mszę przy ołtarzu polowym o godz. 1230.

2. W tym tygodniu dzieci z naszej parafii przyjmą po raz Pana Jezusa do swoich serc. Przez cały tydzień w czasie Mszy Świętych o godzinie 1700 i 1830 będą przystępować do tego sakramentu w małych grupach. W niedzielę o 1230 przy ołtarzu polowym wspólnie będziemy dziękować Bogu za dar Komunii Świętej. (Próba dla wszystkich dzieci, przed wspólną uroczystością, w sobotę o godz. 1000, a indywidualna przed I Komunią w przeddzień przyjęcia Sakramentu o 1910).

3. W czwartek 13 maja, w dzień rozpoczęcia Objawień Fatimskich, będziemy przeżywać nasze parafialne święto – odpust. Mszy Świętej o godzinie 1830 będzie przewodniczyć ojciec Stanisław Ziemiński OFM (posługujący obecnie w parafii MB Anielskiej) Liturgia sprawowana będzie przy ołtarzu polowym, po Mszy Świętej Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. W czwartek nie będzie spotkania Grupy Biblijnej.

4. W Piątek ze względu na próbę dzieci komunijnych nie będzie spotkania grupy Ojca Pio.

5. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej. Dziękujemy także wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii czują się odpowiedzialni i dbają o materialne potrzeby Kościoła, także wspierając bieżące funkcjonowanie i utrzymanie parafii. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. W przyszłą niedzielę składka na remont schodów.

7. Dziękujemy z całego serca za sprzątanie świątyni. Zapraszamy do pomocy w sobotę po porannej Mszy.

8. W kiosku prasa religijna, zachęcamy do lektury.

9. Ze wspólnoty parafialnej odeszli:

Ś†P. Wiesława Witkowska l. 74 z ul. Doroszewskiego

***********************************************************************************

Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedzi nr 2/2021

Szymon Wilkkawalerz parafii tutejszej  
Patrycja Terciakpannaz parafii tutejszej