Ogłoszenia Parafialne

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

22.XI.2020 r.

1. Nieustannie zwracamy się z prośbą by stosować się do wszystkich przepisów sanitarnych. Niech to będzie wyrazem naszej miłości do każdego bliźniego. Przypominamy, że obowiązuje nas zakrywanie twarzy w kościele, jak również
w przestrzeni publicznej. Komunię Świętą przyjmujmy na dłoń, lub na samym końcu w tradycyjny sposób. By uniknąć kontaktu dłoni z pieniędzmi, ofiary zbierane są dopiero po Komunii Świętej. Transmisja Mszy Świętej przez Internet w niedziele o 930.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Poświęcenie opłatków na sumie. Natomiast w czasie Mszy z udziałem dzieci (o godzinie 1230) poświęcimy rodzinne wieńce adwentowe. Ze względu na ograniczenie ilości osób w kościele wieńce będziemy również błogosławić po Mszach Roratnich. Zachęcamy, zwłaszcza rodziny z dziećmi, by wspólnie przygotować wieniec i przynieść na liturgię by przyjąć błogosławieństwo na czas adwentu w znaku poświęcenia adwentowych świec.

3. Adwentowe dni będziemy rozpoczynać Mszą Roratnią o godzinie 700. Niestety ze względu na obecną sytuację, nie ma możliwości by, jak co roku, po Mszy spotykać się z młodzieżą i dziećmi na mini śniadaniu.

4. Tydzień temu w Dzień Ubogiego zebraliśmy dla potrzebujących naszej Archidiecezji 861,50zł, natomiast dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium w Łodzi.

5.  W Piątek o godzinie 1830 Msza Żałobna w intencji zmarłych w ostatnim czasie
z naszej wspólnoty parafialnej.

6. W kiosku jak zawsze prasa religijna i świece Caritas

7. Składamy wielkie podziękowanie dla osób sprzątających nasz kościół.
Do sprzątania zapraszamy w sobotę po porannej Mszy.

8.  Ze wspólnoty parafialnej odszedł:

Teresa Musielak l. 83 z ul. Chełmońskiego

Maria Mazurek l. 84 z ul. Dąbrowskiego

Rozalia Mielczarek l. 96 z ul. Lubelskiej

*********************************

INSTRUKCJA JAK PRAWIDŁOWO PRZYJMOWAĆ KOMUNIĘ ŚW. NA RĘKĘ

Układamy otwarte dłonie lewą na prawą w kształcie krzyża, który będzie tronem dla Pana. Gdy kapłan położy Komunię Św. na otwartej lewej dłoni, w jego obecności prawą ręką sami wkładamy Komunię Św. do ust i dopiero wtedy odchodzimy. Komunia Święta przyjmowana w sposób tradycyjny w tej sytuacji niesie ze sobą zagrożenie: dla nas, dla kolejnych osób, które będą po nas przyjmowały Komunię Św. i dla samego kapłana. Jeśli jednak ktoś nie jest w stanie tego zaakceptować może przyjąć Komunię Św. w sposób duchowy lub PO MSZY ŚW.