Ogłoszenia Parafialne

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

24.V.2020 r.

1.) W związku z obecnością wirusa przypominamy: przepisy pozwalają nam by w budynku naszego kościoła przebywało w jednym czasie do 45 osób, co oznacza, że na każdej z ławek może przebywać po jednej osobie. Nadal będzie się odbywać transmisja Mszy Świętej w Internecie: w dni powszednie o 700 w niedziele 930 i 1830. Prosimy by stosować się do wszystkich zaleceń. Obowiązuje nas zakrywanie twarzy, również w kościele, przed przyjęciem Komunii Świętej, na chwilę, odsłaniamy twarz, Komunię Świętą przyjmujemy na dłoń lub w duchowy sposób. By uniknąć kontaktu dłoni z pieniędzmi, ofiary zbierane są dopiero po Komunii Świętej.

2.) Przez cały dzień kościół jest otwarty, spowiedź 15 min przed Mszą Świętą, lub zawsze na prośbę. Po każdej Mszy czekamy również na tych, którzy nie uczestniczyli w liturgii, a chcą przyjąć Komunię Świętą.

3.) Każdego dnia o godzinie 1500 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, po zakończeniu modlitwy istnieje również możliwość przyjęcia Komunii Świętej.

4.) Kancelaria parafialna ze względu na otwarcie przedszkola w reżimie sanitarnym musi być przeniesiona na ten czas do zakrystii – czynna jest jak zawsze w godzinach 1600 – 1700

5.) Tydzień temu dwójka dzieci z naszej wspólnoty parafialnej przyjęła Pierwszą Komunię Świętą, gdyby inne rodziny chciały przeżyć ze swoim dzieckiem tę tak ważną uroczystość w indywidualny sposób, prosimy o kontakt.

6.) W kiosku jak zawsze prasa religijna.

7.) Składamy wielkie podziękowanie dla osób sprzątających nasz kościół. Do sprzątania zapraszamy w sobotę po porannej Mszy.

8.) Przypominamy, że okres „spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej” kończy się w przyszłym tygodniu.

9.) W sobotę zapraszamy na modlitewne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o ożywienie w nas Darów Ducha Świętego po wieczornej Mszy Świętej. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o 2100.

*********************************

INSTRUKCJA JAK PRAWIDŁOWO PRZYJMOWAĆ KOMUNIĘ ŚW. NA RĘKĘ

Układamy otwarte dłonie lewą na prawą w kształcie krzyża, który będzie tronem dla Pana. Gdy kapłan położy Komunię Św. na otwartej lewej dłoni, w jego obecności prawą ręką sami wkładamy Komunię Św. do ust i dopiero wtedy odchodzimy. Komunia Święta przyjmowana w sposób tradycyjny w tej sytuacji niesie ze sobą zagrożenie: dla nas, dla kolejnych osób, które będą po nas przyjmowały Komunię Św. i dla samego kapłana. Jeśli jednak ktoś nie jest w stanie tego zaakceptować może przyjąć Komunię Św. w sposób duchowy lub PO MSZY ŚW.