Ogłoszenia Parafialne

XIV Niedziela Zwykła

05.VII.2020 r.

1.) Przypominamy, że cały czas obowiązuje nas zakrywanie twarzy w kościele, Komunię Świętą przyjmujemy na dłoń, lub na samym końcu w tradycyjny sposób. By uniknąć kontaktu dłoni z pieniędzmi, ofiary zbierane są dopiero po Komunii Świętej. Transmisja Mszy Świętej w Internecie w niedziele o 930. Osoby, które odczuwają obawy przed przebywaniem wewnątrz budynku kościoła będą mogły uczestniczyć w liturgii na zewnątrz jest uruchomione tymczasowe nagłośnienie.

2.) Kancelaria parafialna przeniesiona jest do zakrystii – czynna jest jak zawsze w godzinach 1600 – 1700

3.) Na czas wakacji do końca sierpnia, zmienia się rozkład nabożeństw – w tygodniu nie ma Mszy o 1700 a w niedziele o 1230. Koronka o 1500, Nowenny,  zgodnie z rozkładem tygodniowym o 1730, różaniec 1800.

4.) W czasie wakacyjnym  Spowiedź Święta jedynie w czasie poza liturgią (15 min przed Mszą, lub w czasie uzgodnionym z kapłanem)

5.) W przyszłym tygodniu o godzinie 1100 w czasie Mszy Świętej trójka naszych dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. W miarę możliwości prosimy wyjątkowo by tę godzinę liturgii pozostawić dla rodzin dzieci i w przyszłym tygodniu uczestniczyć w Mszy o innej godzinie.

6.) Składamy wielkie podziękowanie dla osób sprzątających nasz kościół. Do sprzątania zapraszamy w sobotę po porannej Mszy.

7.) W kiosku jak zawsze prasa religijna.

*********************************

INSTRUKCJA JAK PRAWIDŁOWO PRZYJMOWAĆ KOMUNIĘ ŚW. NA RĘKĘ

Układamy otwarte dłonie lewą na prawą w kształcie krzyża, który będzie tronem dla Pana. Gdy kapłan położy Komunię Św. na otwartej lewej dłoni, w jego obecności prawą ręką sami wkładamy Komunię Św. do ust i dopiero wtedy odchodzimy. Komunia Święta przyjmowana w sposób tradycyjny w tej sytuacji niesie ze sobą zagrożenie: dla nas, dla kolejnych osób, które będą po nas przyjmowały Komunię Św. i dla samego kapłana. Jeśli jednak ktoś nie jest w stanie tego zaakceptować może przyjąć Komunię Św. w sposób duchowy lub PO MSZY ŚW.