Ogłoszenia Parafialne

XXVI Niedziela Zwykła

27.IX.2020 r.

1. Cały czas przypominamy o zachowaniu wszystkich obowiązujących nas zasadach oraz ograniczeń związanych z obecnością koronawirusa.

2. Jutro 28 września o godz. 1500 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny – Koronka na ulicach miast. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę przy skrzyżowaniu ul. Kilińskiego i Przybyszewskiego. Po Koronce Godzina Miłosierdzia trwać będzie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w kościele.

3. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza wszystkich wiernych do uczestniczenia we Mszach św. w Kościołach Stacyjnych związanych z Jubileuszem 100-lecia Diecezji Łódzkiej. Nasz dekanat zaproszony jest 4 października 2020 r. na godz. 1800 do par. MBZ w Łodzi. Liturgii będzie przewodniczył Kard. Kazimierz Nycz.

4. W czwartek Grupa Biblijna zaprasza na spotkanie formacyjne, w piątek Grupa Ojca Pio poprowadzi Adorację Najświętszego Sakramentu. Spotkania są otwarte dla wszystkich chętnych i odbywają się po wieczornej Mszy Świętej z zachowaniem reżimu sanitarnego.

5. Lektorów, ministrantów oraz kandydatów zapraszamy w sobotę na godz. 1000. Dorosłych chcących czytać Słowo Boże w czasie liturgii zapraszamy w sobotę po wieczornej Mszy na spotkanie.

6. W tym tygodniu nabożeństwa – w pierwszy czwartek (o świętość i nowe powołania kapłańskie), pierwszy piątek (do Serca Pana Jezusa) i pierwsza sobota (do Niepokalanego Serca Maryi) zapraszamy na godz. 1730.

7. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Zachęcamy by poinformować nas o tych osobach, do których moglibyśmy przyjść. Prosimy również o kontakt tych osób, które na czas epidemii prosiły by spotkania odłożyć na później.

8. W sobotę zapraszamy członków Kół Różańcowych na spotkanie formacyjne o 1530. Koła Różańcowe zaproszone są również na pielgrzymkę 10 października do Łasku. Zapisy w czasie spotkania.

9. Tydzień temu zebraliśmy na remont schodów 2368 zł w tym dwie indywidualne ofiary po 100zł. Przy okazji dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne, których było wiele zwłaszcza w czasie gdy była ograniczona ilość wiernych w kościele.

10. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

11. W kiosku, jak zawsze, prasa religijna i nasz Promyk z Fatimy.

12. Składamy wielkie podziękowanie dla osób sprzątających nasz kościół. Do sprzątania zapraszamy w sobotę po porannej Mszy.

13. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa  składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Boskiej Fatimskiej oraz wstawiennictwu ich Patronów.

*********************************

INSTRUKCJA JAK PRAWIDŁOWO PRZYJMOWAĆ KOMUNIĘ ŚW. NA RĘKĘ

Układamy otwarte dłonie lewą na prawą w kształcie krzyża, który będzie tronem dla Pana. Gdy kapłan położy Komunię Św. na otwartej lewej dłoni, w jego obecności prawą ręką sami wkładamy Komunię Św. do ust i dopiero wtedy odchodzimy. Komunia Święta przyjmowana w sposób tradycyjny w tej sytuacji niesie ze sobą zagrożenie: dla nas, dla kolejnych osób, które będą po nas przyjmowały Komunię Św. i dla samego kapłana. Jeśli jednak ktoś nie jest w stanie tego zaakceptować może przyjąć Komunię Św. w sposób duchowy lub PO MSZY ŚW.