Ogłoszenia Parafialne

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28.II.2021 r.

1. Dwa tyg. Temu na schody zebraliśmy 2240 zł. Dziś po Mszach zbiórka do puszek na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce. Za wszystkie ofiary, również te złożone na konto, w imieniu całej wspólnoty parafialnej, dziękujemy. Bóg zapłać! W przyszłym tygodniu chcemy zebrać ofiary na pokrycie rachunków za ogrzewanie.

2. Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywać w dniach 21 – 23 marca. Poprowadzi je ks. Piotr Stępień ze zgromadzenia księży Filipinów z Tomaszowa Mazowieckiego.

3. Zapraszamy na Gorzkie Żale w niedziele o 1715, w Piątki na Drogi Krzyżowe po Mszy o 700 o 1615 dla dzieci i po Mszy o 1830 dla młodzieży i dorosłych.

4. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa związane z tymi dniami po Mszy o 1700. Czwartek dziękczynienie za dar Eucharystii i o powołania do służby Bożej, piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa, sobota do Niepokalanego Serca Maryi.

W czwartek wspólnota dorosłej młodzieży „OTROS” zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy o 1830.

Celem grupy OTROS jest łączenie osób poszukujących przestrzeni do działania w Kościele. Zainspirowała nas postać o. Tomasza Rostworowskiego – pierwszego Duszpasterza akademickiego w Łodzi – który pobudzał ludzi do aktywności i rozwoju duchowego. Jesteśmy otwarci na różnorodne pomysły i aktywności, dlatego jeśli szukasz dla siebie miejsca formacji duchowej i twórczego działania, przyjdź.

Spotykamy się w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca. Pierwszy czwartek miesiąca to Eucharystia o godz. 1830 w kościele p.w. Matki Boskiej Fatimskiej i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. To spotkanie jest transmitowane poprzez stronę parafii na youtube.

W trzeci czwartek miesiąca odbywają się dyskusje na aktualne tematy, również dotyczące pogłębiania duchowości i wiedzy o Kościele. W czasie epidemii te spotkania odbywają się w formie on-line – link jest wysyłany indywidualnie do chętnych.

Serdecznie zapraszamy. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z ks. Janem Czekalskim lub napisać maila na adres mailowy otros.sj@gmail.com   Fun page: https://www.facebook.com/oTRos.SJ/

5. W piątek odwiedziny chorych od godziny 800.

6. W kiosku prasa religijna – zachęcamy do lektury.

7. Kościół sprzątamy w sobotę po porannej Mszy Świętej. Dziękujemy tym, którzy nieustannie troszczą się o porządek w naszej świątyni i zapraszamy do włączenia się w to dzieło.

8. Przy kiosku wyłożone są skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

Ś†P. Bronisława Szałamaja l. 94 z ul. Radomskiej

Ś†P. Krystyna Cieślak l. 94 z ul. Słowiańskiej