Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Palmowa

05.IV.2020r. 

1.) W związku ze stanem zagrożenia epidemią prosimy by roztropnie stosować się do wszystkich zaleceń, które mają minimalizować ryzyko rozszerzania się wirusa.

2.) W świątyni może znajdować się jedynie 5 osób, z tego względu przygotowaliśmy prowizoryczną kaplicę Sakramentu Pojednania, na placu przed Kościołem. Od poniedziałku do soboty w godzinach 730 – 900 oraz od poniedziałku do środy 1500 – 1900.
Nasz kościół otwarty jest przez cały dzień dla indywidualnej adoracji. Komunia Święta będzie udzielana po każdej Mszy Świętej (zachowując ograniczoną ilość osób obecnych w świątyni) oraz o każdej pełnej godzinie w czasie dyżuru w Sakramencie pojednania, wyłączając godziny, w których trwa liturgia.

3.) Na stronie internetowej i profilu Facebooka znajdziemy link do transmisji Mszy Świętych, jak również propozycję internetowej katechezy dla dzieci.

4.) Triduum Paschalne będziemy przeżywać w wyjątkowo trudny sposób, we wspólnocie, ale z dala od siebie we własnych domach. Przygotowaliśmy techniczne możliwości łączności  z naszą parafią poprzez Internet. W kościele będą mogły przebywać TYLKO osoby celebrujące liturgię i asystujące, z tego względu ŚWIĄTYNIA BĘDZIE ZAMKNIĘTA.

WIELKI CZWARTEK

700   – Jutrznia

1830 – LITURGIA WIECZERZY PAŃSKIEJ

WIELKI PIĄTEK

700   – Jutrznia

1830 – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

WIELKA SOBOTA

700    – Jutrznia

LITURGIA WIELKIEJ NOCY ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

– Wigilia Paschalna, rozpocznie się o godzinie 2100


Zachęcamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w tzw. Ciemnicy i Grobie Pańskim, w Wielki Piątek oddajemy cześć Krzyżowi jedynie przez skłonienie głowy bez ucałowania i dotykania, zachowujemy obowiązkowe ograniczenie ilości osób w świątyni.

W Wielką Sobotę nie odbędzie się tradycyjne wspólne błogosławieństwo pokarmów. Na stronie parafialnej znajdziemy natomiast modlitwę błogosławieństwa świątecznych potraw przygotowaną dla rodzinnej, domowej liturgii. Takie błogosławieństwo, choć pozbawione aspektu wspólnego spotkania w świątyni, jest równie ważne, jednocześnie podkreślając znaczenie Domowego Kościoła.

5.) Od kilku tygodni przy naszej parafii stoi lodówka społeczna – jest to miejsce, do którego można wkładać nasz nadmiar żywności, aby ktoś inny mógł z niej skorzystać.

6.) Dziękujemy za ofiary składane indywidualnie, przekazywane w świątyni oraz te, które wpłynęły na nasze konto parafialne.

7.) W ostatnim czasie ze wspólnoty parafialnej odszedł

†  Marek Małkowski l. 61 z ul. Kaliskiej

*********************************

INSTRUKCJA JAK PRAWIDŁOWO PRZYJMOWAĆ KOMUNIĘ ŚW. NA RĘKĘ

Układamy otwarte dłonie lewą na prawą w kształcie krzyża, który będzie tronem dla Pana. Gdy kapłan położy Komunię Św. na otwartej lewej dłoni, w jego obecności prawą ręką sami wkładamy Komunię Św. do ust i dopiero wtedy odchodzimy. Komunia Święta przyjmowana w sposób tradycyjny w tej sytuacji niesie ze sobą zagrożenie: dla nas, dla kolejnych osób, które będą po nas przyjmowały Komunię Św. i dla samego kapłana. Jeśli jednak ktoś nie jest w stanie tego zaakceptować może przyjąć Komunię Św. w sposób duchowy lub PO MSZY ŚW.