Aktualności

Zaproszenie na 96. Łódzką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

Zapraszamy do udziału w pieszych pielgrzymkach, które wyruszą z wielu miejsc naszej archidiecezji na Jasną Górę. Hasło tegorocznego pielgrzymowania brzmi: Jezus Nadzieją Kościoła Łódzkiego.96. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium MB Zwycięskiej. W pielgrzymce może wziąć udział 300 pielgrzymów niezaszczepionych oraz bez limitu osoby zaszczepione pełnym cyklem szczepień przeciwko COVID-19.

Zapisy odbędą się w dniach od 16 do 20 sierpnia w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. MB Zwycięskiej w Łodzi. Ze względu na weryfikację szczepień, w tym roku zapisy odbędą się tylko w jednym miejscu. W formie on-line będą mogły zapisać się jedynie osoby, które przeszły szczepienie. Szczególną formą pielgrzymowania będzie pielgrzymowanie duchowe. Do tej grupy będzie można zapisać się w każdej parafii.

Informujemy, że pielgrzymi mogą przyjąć szczepionkę jednodawkową – Johnson&Johnson w niedzielę 1 sierpnia w godz. od 10.00 do 18.00 w Centrum Służby Rodzinie
(ul. Broniewskiego 1a). Szczepienia jednodawkowe są dla osób pełnoletnich.

Ks. Wiesław Kamiński

Przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa

Archidiecezji Łódzkiej

Arcybiskup Grzegorz Ryś osobiście zaprosił wszystkich na pątniczy szlak.

******************************************************************************

Jerycho modlitewne od 1-8 września br. w parafii pw. M.B.Fatimskiej w Łodzi

W dniach od 1 do 8 września w parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi będzie trwać modlitwa w intencji ewangelizacyjnych dzieł naszej archidiecezji. Przyjmie ona formę 24-godzinnej adoracji przez cały tydzień, zwanej Jerychem modlitewnym – nazwa odwołuje się do wydarzenia w Starym Testamencie, gdy kamienne mury Jerycha runęły po tygodniu na skutek trąb wojsk pod wodzą Jozuego.

– Jerycho to jest trwająca siedem dni i siedem nocy nieustanna modlitwa Adoracji Najświętszego Sakramentu. – tłumaczy abp Grzegorz Ryś. Zorganizujemy tę modlitwę w kilku miejscach naszej Archidiecezji. – dodaje.

Zapraszamy do podjęcia czuwania i włączenia się w to wydarzenie wszystkie wspólnoty, grupy, ruchy i stowarzyszenia naszego miasta. Intencją jest ożywienie wiary, skruszenie każdej naszej zatwardziałości serca.

– Jeśli jesteście liderami jakiejś wspólnoty,  grupy modlitewnej  czy jakiejkolwiek rzeczywistości eklezjalnej od róż różańcowych po najbardziej charyzmatyczne wspólnoty ewangelizacyjne – dla każdego jest miejsce w tej modlitwie.  Serdecznie zapraszam was do włączenia się we wspólną modlitwę, w Jerycho modlitewne. – zaprasza łódzki pasterz.

Chętne wspólnoty prosimy o kontakt – 507 07 04 63 / kontakt@jerycholodz.pl. Grafik terminów do podjęcia czuwania można śledzić na stronie http://www.jerycholodz.pl/